    ICCD-SN-15
    At a Glance
    Product Dimensions 34"h x 14.88"w x 25.5"d
    The ZLINE 15 in. Touchstone Clear Cube Ice Maker with Drain Pump and Satin Stainless Steel Door (ICCD-SN-15) features cutting-edge freezing technology allowing you to craft creative cocktails, iced coffees, and more with restaurant-quality crystal clear ice cubes.Read More
    What We Offer
    Get to know this product.
    Product Overview
    Product Overview
    Useful Documents
    Specifications
    General Specs
    ColorStainless Steel
    Color/Finish NameSatin Stainless Steel
    Door ColorSatin Stainless Steel
    Ice TypeFull Size Cubes
    Ice Storage Capacity (lbs.)26
    Ice Storage Capacity Kilograms11.79
    Number Of Possible Ice Cube Shapes1
    Production Rate Ice (lb./day)75
    Door Panel TypeSolid
    Installation TypeFreestanding
    Defrost SystemAutomatic
    Door Swing OptionReversible Hinge
    Garage ReadyNo
    Commercial Use ApprovedNo
    Smart CompatibleNo
    Wifi CapableNo
    Appliance Fit Width (in.)14.88
    Width (in.)14.88
    Depth (in.)25.5
    Height (in.)34
    Overall Height (in.)34
    Product Weight (lbs.)95
    SeriesTouchstone
    Manufacturer Warranty2 Year Parts & Labor/5 Year Parts on Sealed System
    ADA CompliantNo
    ENERGY STAR CertifiedYes
    Voltage115
    Frequency60
    Amp2.5
    Additional Information
    Interior Finish:White Interior with Stainless Steel Back Panel on the Interior of the Door
    Door AlarmYes
    Lights 1
    Depth With Door(s) Open 90 Degrees (in.)38.19
    Cut-out Dimensions15 in. W x 24 in. D x 34.125 in. H